+36-70-363-7641
Szponzorált tartalom
Az EASEUS világszerte ismert az adatvisszaállító és az adatmentő szoftvereiről. Nekünk is jó tapasztalataink voltak velük mindig.
A következőkben az EaseUS MobiSaver for Android 5.0 nevű szoftvert mutatom be részletesebben.
Kompatibilitás
Gyakorlatilag minden Android verziót, vagy azt futtató telefont támogat
Android 8.0 Oreo/7.0/6.0/5.1/5.0/4.4/4.3/4.2/4.1/4.0/2.3
A szoftver Windows-ra telepíthető és a telefon USB kábellel történő csatlakoztatása után használható.
Jelenlegi ár: 39,95 USA dollár (kb. 10 ezer Ft)
A PRO verzió előnyei:
A leggyakoribb esetek, ami a használatot indokolhatja:
TELEPÍTÉS
Az EaseUS MobiSaver for Android szoftvert számítógépre kell telepíteni. A letöltés és a telepítés a szokásos módon történik, ahogy az alábbi képeken látható. A szoftvernek magyar nyelvű verziója egyelőre nincs, ezért az angol, német, francia lehetőségek közül én az angolt választottam a telepítésnél.
Létezik egyébként egy Android app is, amiről itt lehet többet megtudni.
A PRO VERZIÓ AKTIVÁLÁSA VAGY A PRÓBAVERZIÓ HASZNÁLATA
Az első indításkor kérni fogja az aktiváláshoz kapott licensz kódot, amit beilleszthetünk, vagy választhatjuk a “Later” későbbi aktiválást is, így a Trial, vagyis próbaverziót próbálhatjuk ki.
Na de jöjjön a lényeg…
A telefon csatlakoztatása és a szükséges lépések
A szoftver első lépésként azt kéri, hogy csatlakoztassuk androidos eszközünket a számítógéphez.
Ahhoz, hogy a EaseUS MobiSaver for Android a telefonunk belső memóriáját (belső tárhelyét) is át tudja vizsgálni, három dolognak kell teljesülni:
Mindkettő esetnél a fejlesztő feltünteti, hogy pontosan mit kell tennünk. A saját honlapjukra mutató oldalon részletesen le van írva az USB hibakeresés bekapcsolása (különböző Android verziókon), illetve az is, hogy mit tegyünk, ha nincs rootolva a telefonunk.
TÖRÖLT FÁJLOK KERESÉSE
Hat külön csoportba kerülnek a talált fájlok, ezek:
A teljes vizsgálat ideje sok időbe telhet, és természetesen függ a belső tárhely és/vagy az SD-kártya kapacitásától is. A Redmi Note 2-n én csak a belső tárhelyre (16GB) eresztettem rá a keresést, és a teljes vizsgálat kb. 2 óráig tartott. Azért kb., mert a végén nem írta ki a pontos időt.
Indításkor a telefonon egy felugró ablakban az “AndroidRpcService” engedélyt fog kérni a futáshoz, amit meg kell adni, ahhoz, hogy a fájlok keresése elindulhasson.
Én főleg a képekre koncentráltam, mert a telefonon volt egy kép, ami törölve lett és vissza akartam kapni. A keresés közben a képtalálatok szerencsére közepes ikon nézetben jelennek meg, vagyis nem csak a képfájl neve látható, hanem maga a kép is. Igaz ez a “betekintés” lehetne nagyobb méretű is, de sebaj.
A találatok a keresés közben is visszaállíthatók. Egyszerűen ki kell pipálni az a fájlt, amit vissza akarunk állítani, aztán lent meg kell nyomnunk a “Recover” gombot. Így akár – ha csak pár képet keresünk/akarunk visszaállítani- kis szerencsével a találatok listájában hamar megjelenik a keresett fájl, és a keresés, akár több órás folyamatát nem kell végigvárnunk. Ettől függetlenül érdemes inkább végigvárni a teljes vizsgálatot, mert a számítógép teljesítményétől is nagyban függ a szoftver folyamatos és stabil működése.
A találatok listájában minden létező fájl meg fog jelenni, így a Galériában az összes kép (pl. a szoftverek ikonjai is), vagy a Dokumentumok között minden szöveges dokumentumtípus (pl. doc, docx, rtf, xls, xlsx, pdf, de txt-k és logfájlok is).
A Kapcsolatok visszaállítása a következő formátumokba automatikusan megtörténik: vcf, csv, html.
Formázott SD-kártya esetén szinte reménytelen az adatok visszaállítása, de egy próbát megér a vizsgálat.
A TALÁLATOK SZŰRÉSE
A találatok között eléggé egyszerű módszerrel kereshetünk. A jobb felső sarokban van egy kereső mező, ahova beírhatjuk a kulcsszavakat, így pl. a fájl nevét, vagy szótöredéket, vagy kiterjesztést (.jpg, .png, stb.). A szűrést az Enter lenyomásával indíthatjuk el.
TÖRÖLT FÁJLOK VISSZAÁLLÍTÁSA
A visszaállítás még egyszerűbb.
Én a listában szerencsére megtaláltam azt a képet, amit kerestem. A visszaállítandó fájl mellé kell tenni egy pipát, lent meg kell nyomni a Recover gombot, a megjelenő ablakban pedig ki kell választani a mentés helyét. Az OK gomb megnyomása után a szoftver egy felugró ablakban jelzi, hogy a visszaállítás sikeres volt, vagy sem.
Telefonról törölt fájlok visszaállításához mindenképp érdemes kipróbálni az EaseUS MobiSaver for Android nevű szoftvert, mert elég jó eséllyel megtalálja a keresett fájlokat. Elérhető a fizetős verzió próbaváltozata is (korlátozásokkal), vagy a Free verzióval is tehetünk egy próbát.